تماس بگیرید

ویرایش محتوا

آنچه در مورد نیولکو (NIVELCO) می خوانید

نیولکو (NIVELCO)

ما مفتخریم که در بسیاری از بخش های صنعتی دنیا از دستگاه های ما با رضایت استفاده می شود. شرکت ما متعهد به ایجاد روابط تجاری بلندمدت، قابل اعتماد و رضایت بخش است.

اهمیت اندازه گیری سطح در صنایع مختلف در سراسر دنیا قابل کتمان نمیباشد. اندازه گیری غلط یا نا مناسب می تواند باعث بالاتر یا پایین رفتن سطح مورد نظر شود. پایین تر بودن سطح واقعی نسبت به سطح اندازه گیری شده می تواند به تجهیزات آسیب وارد نماید. همچنین بالاتر بودن سطح واقعی نسبت به سطح اندازه گیری شده، باعث سرریز شدن و ایجاد مشکلات ایمنی و زیست محیطی خواهد شد. هنگام کار در محیط های صنعتی، اندازه گیری دقیق سطح باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شده و عملکرد کارخانه و فرآیند های آن را بهینه می کند. شرکت مجارستانی نیولکو (NIVELCO) از جمله قدیمی ترین شرکت هایی است که در زمینه طراحی و تولید تجهیزات اندازه گیری سطح مایعات و جامدات، کیفیت مایعات، دما، فشار و جریان مایعات فعالیت می کند که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهیم شد.


تاریخچه

در 13 مارس سال 1942، در چالش برانگیز ترین دوران قرن بیستم یعنی زمان حمله شوروی به مجارستان، “توماس سالوز” (Tamás Szőllős) پسر بچه ای 14 ساله بود و با وجود تمامی مشکلاتی که داشت توانست از دانشگاه فارغ التحصیل شود و حتی در کنار آن یک ورزشکار عالی نیز بود. پس از مرگ زودهنگام پدرش، در سن 26 سالگی تجارت خانوادگی را بر عهده گرفت.

حدود چهار دهه قبل در سال 1982، شرکت NIVELCO را با پانزده کارمند تاسیس کرد. امروزه شرکت خانوادگی NIVELCO در سراسر جهان به داشتن تجهیزاتی با کیفیت بالا و قیمت مناسب شناخته شده است و بیش از 250 نفر در آن مشغول به کار هستند. توماس توانست نوه های خود را نیز وارد این تجارت کند و حتی آنها را به ورزش نیز ترغیب نماید.

کارخانه نیولکو


شعار نیولکو

از زمان تاسیس تاکنون این شرکت مجارستانی تبدیل به یکی از تخصصی ترین مراکز تولید ابزار دقیق شده است. این امر به پیشینه 80 سالگی خانوادگی برمی گردد که بر چهار اصل استوار است:

 1. احترام به دانش و تجربه
 2. افتخار حرفه ای بودن در محصولات
 3. مسئولیت پذیری در برابر همکاران و مشتریان
 4. اطمینان از محصولات و فراهم کردن خدمات با ارزش


نمایندگی ها

NIVELCO به شرکتی قابل احترام و پیشرو در بازار جهان تبدیل شده و تاکنون توانسته بیش از 1 میلیون دستگاه سنجش سطح به فروش برساند. این شرکت یکی از بزرگترین تولید کنندگان سطح سنجی (فاصله سنج) اولتراسونیک در جهان می باشد.

NIVELCO با داشتن نمایندگی در اتریش، لهستان، جمهوری چک، رومانی، روسیه، ایالت متحده آمریکا، هند، کرواسی، یونان، ایران و توزیع محصول در بیشتر از 70 کشور در سراسر جهان ثابت کرده که یک شرکت صادرکننده موفق در تقریبا تمام بازارهایی جهانی می باشد.

شرکت مهندسی دقت گستر تجهیز،  مفتخر  است  که  از سال 1387 به عنوان نماینده رسمی این کمپانی بزرگ معرفی شد و با افتخار از ابتدای سال 1402 به عنوان نماینده انحصاری NIVELCO در ایران به فعالیت خود با قدرت در حال ادامه می باشد.

یکی از افتخارات این شرکت، رضایت مشتریان  در بخش های صنعتی در استفاده کردن از دستگاه های تولیدی خود و کیفیت بسیار بالای آن می باشد بصورتی که توانسته گارانتی عمده تولیدات خود را به 5 سال افزایش دهد. NIVELCO شرکتی قابل اعتماد برای روابط تجاری طولانی مدت است.


گستره کاری

نیولکو یکی از شناخته ترین سازندگان اروپایی تجهیزات اندازه گیری بوده و دائماً در حال بهبود و توسعه محصولات خود می باشد. گستره کاری محصولات این شرکت شامل موارد زیر می شود که در ادامه به صورت مختصر با آنها آشنا می شویم:

 • ترانسمیتر های سطح (LEVEL TRANSMITTERS)
 • سوئیچ های سطح (LEVEL SWITCHES)
 • ترانسمیتر های آنالیتیکال (ANALYTICAL TRANSMITTERS)
 • اندازه گیری جریان (FLOW MEASUREMENT)
 • اندازه گیری دما (TEMPERATURE MEASUREMENT)
 • سنسور های صنعتی (INDUSTRIAL SENSORS)
 • سنسور های فشار (PRESSURE SENSORS)
 • واحد های پردازش سیگنال (SIGNAL PROCESSING UNITS)
 • اجزای سیستم (SYSTEM COMPONENTS)

ترانسمیتر های سطح

ترانسمیتر سطح (فرستنده سطح) ، ابزاری است که اندازه گیری سطح را فراهم می کند. این فرستنده ها برای تعیین سطح یک ماده جامد یا مایع در زمانی معین استفاده می شوند. ترانسمیتر های سطح دارای انواع مختلفی مانند اولتراسونیک، خازنی و راداری هستند. هر کدام از این مدل ها برای مصارف خاصی مود استفاده قرار می گیرند و عملکرد متفاوتی نیز دارند.

سوئیچ های سطح

سوئیچهای سطح عمدتا جهت تشخیص و ارسال فرمان قطع یا وصل به سیستم کنترلی، پمپها، دریچه ها، شیرها و سایر تجهیزات کنترلی جهت کنترل سطح پایین و بالا در مخازن مایعات (صنایع آب و فاضلاب، نفت و پتروشیمی، غذایی و دارویی، …)، غلات، مواد سنگی و پودری (صنایع کشاورزی و دامداری، سیمان، فولاد، معدن، شوینده و بهداشتی، ساختمانی، …) دارند. سوئیچ های سطح، سطح این مواد را در ارتفاع مورد نظر شناسایی و ارسال سیکنال می کنند. در واقع این سوئیچ ها با تشخیص سطح مورد نظر (در ارتفاع نصب شده) مانع پایین یا بالا رفتن مواد شده و از سرریز شدن یا خالی شدن مخازن جلوگیری می کنند. سوئیچهای سطح دارای ساختارهای مختلف و نحوه نصب متفاوت (از بالا، کنار، و یا پایین) بر حسب نوع مخزن و نوع سیال مورد استفاده میباشند.

ترانسمیتر های آنالیتیکال

ترانسمیترهای آنالیتیکال به کنترل کننده ها و نمایشگر ها متصل می شوند تا کیفیت مایعات درون مخازن را اندازه گیری و تحلیل کنند. 

pH، اکسیژن محلول، کدورت، هدایت الکتریکی و سایر کمیتهای کیفیت مربوط به مایعات را می توان به کمک این ترانسمیترها اندازه گیری نموده و زمانی که مقادیر مورد نظر از حد مشخص شده خارج شدند، به کاربر هشدار دهند.

اندازه گیری جریان (دبی) سیالات

تجهیزات دبی سنجی بصورت کلی جهت اندازه گیری جریان مایعات، گازها و بخار در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. یکی از محصولات نیولکو جهت اندازه گیری میزان دبی در کانالهای روباز و یا لوله های نیمه پر کاربرد فراوان دارد. این تجهیزات با اندازه گیری سطح مایعات در نقاط خاصی از سازه های طراحی شده از جمله پارشال فلوم در ورودی و خروجی تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی (Influent/Effluent)، لوله های انتقال فاضلاب شهری (Sewer Manhole)، کانالهای آبیاری (Irrigation Channels)، آبهای سطحی و رودخانه ها و بسیاری دیگر از موارد مورد استفاده قرار می گیرند.

اندازه گیری دما

دما کمیتی است که میزان سرما و یا گرمای یک ماده را مشخص می کند. اما این ماده چقدر گرم یا چقدر سرد است؟ تنها بیان کلمه سرد یا گرم چندان علمی و قابل تحلیل به نظر نمی رسد. اگر بخواهیم دقیقا مشخص کنیم که یک ماده چقدر گرم یا سرد است باید از کمیت دما و واحد های آن از جمله درجه سلسیوس و درجه فارنهایت استفاده کنیم. مثلا آهن در چه دمایی ذوب میشود؟ و یا دمای مواد غذایی در سردخانه باید چند درجه باشد تا فاسد نشوند؟ به همین جهت به تجهیزاتی نیاز داریم که بتوانند در شرایط مختلف دما را به درستی اندازه گیری کنند.

سنسور های صنعتی

حسگر های صنعتی نقش بسیار مهمی در فرآیند تولید محصولات در صنایع دارند. یکی از این حسگر ها، حسگر مجاورت (Proximity) می باشد. سنسور مجاورت یک حسگر غیر تماسی است که حضور یک جسم (معمولا “هدف” نامیده می شود) را هنگامی که  وارد حیطه سنسور می شود را تشخیص می دهد.

بسته به نوع محصول، حسگر مجاورت، صدا (اولتراسونیک)، مادون قرمز (IR) یا میدان های الکترومغناطیسی ممکن است توسط حسگر برای شناسایی هدف استفاده شود. سنسور های مجاورت در کارخانه های بازیافت، خودرو های خودران، خطوط مونتاژ، صنایع بسته بندی و سایر مورد استفاده قرار می گیرند. انواع مختلفی از این حسگر ها وجود دارد و هرکدام به روش های متفاوتی هدف را حس می کنند.

سنسور های فشار

برای درک حسگر های فشار، لازم است ابتدا مفهوم فشار را بهتر بشناسیم. فشار نیرویی است که بر یک سطح اعمال می شود. معمولا فشار مایعات و گاز ها مورد اندازه گیری قرار می گیرد. واحد استاندارد فشار پاسکال میباشد که معادل یک “نیوتون در هر متر مربع” است. سنسورهای فشار از طریق فناوری های مختلف از جمله مقاومتی (Piezoresistive)، خازنی (Capacitive)، نوری (Optical) می توانند فشار سیالات را اندازه گیری نموده و آن را بر مبنای یکی از واحد های شناخته شده نمایش دهند.

واحد های پردازش سیگنال

سیگنال های خروجی مانند فشار، دما، دبی، رطوبت، و … که به صورت آنالوگ (و یا دیجیتال) از طرف سنسورها ارسال شده اند، باید پردازش شوند تا بتوان اطلاعاتی از آن ها را نمایش داد. واحد های پردازش سیگنال شروع به پردازش این سیگنال ها نموده و سپس اطلاعات پردازش شده برای کاربر ارسال و یا بر روی نمایشگر به نمایش در خواهند آمد.

اجزای سیستم

این تجهیزات مواردی مانند مودم هارت، منبع تغذیه سوئیچینگ، ترانسمیترهای محلی، رله های کنترلی و سایر تجهیزات می باشد.

نمایندگی در ایران

شرکت مهندسی دقت گستر تجهیز، نماینده انحصاری شرکت NIVELCO در ایران می باشد. عمده محصولات این شرکت دارای 5 سال گارانتی از طرف سازنده میباشند که نشان دهنده کیفیت بسیار بالای تجهیزات تولیدی این شرکت است.

در صورت هرگونه سوال می توانید با کارشناسان شرکت تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

کاتالوگ محصولات NIVELCO نیز به زبان فارسی توسط “دقت گستر تجهیز” ترجمه و آماده شده است که می توانید در این صفحه آن را مشاهده و دریافت کنید.

همچنین در فصلنامه جدید Nivelco (در صفحات 20 الی 21) مطالبی در رابطه با شرکت مهندسی دقت گستر تجهیز و صنایع ایران چاپ شده است که میتوانید در این صفحه آن را مشاهده و دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید