آنچه در مورد نیولکو (NIVELCO) می خوانید

نیولکو (NIVELCO)

ما مفتخریم که در برخی از بخش های صنعتی از دستگاه های ما با رضایت استفاده می شود. شرکت ما متعهد به ایجاد روابط تجاری و بلندمدت، قابل اعتماد و رضایت بخش است.

اهمیت اندازه گیری سطح را نمی توان کتمان کرد. اندازه گیری غلط یا نا مناسب می تواند باعث بالاتر یا پایین رفتن سطح مورد نظر شود. پایین تر بودن سطح می تواند به تجهیزات آسیب بزند. در حالی که سطح بالاتر باعث سرریز شدن و ایجاد مشکلات ایمنی و زیست محیطی خواهد شد. هنگام کار در محیط های صنعتی، اندازه گیری دقیق سطح باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود و عملکرد کارخانه و فرآیند های آن را بهینه می کند. شرکت مجارستانی نیولکو (NIVELCO) از جمله قدیمی ترین شرکت هایی است که در زمینه طراحی و تولید تجهیزات اندازه گیری فعالیت می کند که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهیم شد.


تاریخچه

در 13 مارس 1942، در چالش برانگیز ترین دوران قرن بیستم یعنی زمان حمله شوروی به مجارستان، “توماس سالوز” (Tamás Szőllős) پسر بچه ای 14 ساله بود.

با وجود تمامی مشکلاتی که داشت توانست از دانشگاه فارغ التحصیل شود و حتی در کنار آن یک ورزشکار عالی نیز بود. پس از مرگ زودهنگام پدرش، در سن 26 سالگی تجارت خانوادگی را بر عهده گرفت.

حدود چهار دهه قبل در سال 1982، NIVELCO را با پانزده کارمند تاسیس کرد. امروزه شرکت خانوادگی نیولکو در سراسر جهان شناخته شده است و بیش از 250 نفر در آن مشغول به کار هستند. او توانست نوه های خود را نیز وارد این تجارت کند و حتی آنها را به ورزش نیز ترغیب کرد.

کارخانه نیولکو


شعار نیولکو

از زمان تاسیس تاکنون این شرکت مجارستانی تبدیل به یکی از تخصصی ترین مراکز تولید ابزار دقیق شده است. این امر به پیشینه 80 سالگی خانوادگی برمی گردد که بر چهار اصل استوار است:

 1. احترام به دانش و تجربه
 2. افتخار حرفه ای بودن در محصولات
 3. مسئولیت پذیری در برابر همکاران و مشتریان
 4. اطمینان از محصولات و فراهم کردن خدمات با ارزش


نمایندگی ها

نیولکو به شرکتی قابل احترام و پیشرو در بازار جهان تبدیل شده و تاکنون توانسته بیش از 1 میلیون دستگاه سنجش سطح به فروش برساند. این شرکت یکی از بزرگترین تولید کننده فرستنده های اولتراسونیک در جهان می باشد.

NIVELCO با داشتن نمایندگی در اتریش، لهستان، جمهوری چک، رومانی، روسیه، ایالت متحده آمریکا، هند، کرواسی، یونان، ایران و توزیع محصول در بیشتر از 70 کشور در سراسر جهان ثابت کرده که یک شرکت صادرکننده موفق در تقریبا تمام بازارهایی جهانی می باشد.

یکی از افتخارات این شرکت، رضایت مشتریان  در بخش های صنعتی در استفاده کردن از دستگاه های  آن می باشد. لذا NIVELCO شرکتی قابل اعتماد برای روابط تجاری طولانی مدت است.


گستره کاری

نیولکو در بخش های مختلفی از تجهیزات اندازه گیری فعالیت می کند و دائماً در حال بهبود و توسعه محصولات خود می باشد. گستره کاری محصولات این شرکت شامل موارد زیر می شود که در ادامه به صورت مختصر با آنها آشنا می شویم:

 • ترانسمیتر های سطح (LEVEL TRANSMITTERS)
 • سوئیچ های سطح (LEVEL SWITCHES)
 • ترانسمیتر های آنالیتیکال (ANALYTICAL TRANSMITTERS)
 • اندازه گیری جریان (FLOW MEASUREMENT)
 • اندازه گیری دما (TEMPERATURE MEASUREMENT)
 • سنسور های صنعتی (INDUSTRIAL SENSORS)
 • سنسور های فشار (PRESSURE SENSORS)
 • واحد های پردازش سیگنال (SIGNAL PROCESSING UNITS)
 • اجزای سیستم (SYSTEM COMPONENTS)

ترانسمیتر های سطح

ترانسمیتر سطح (فرستنده سطح) ، ابزاری است که اندازه گیری سطح را فراهم می کند. این فرستنده ها برای تعیین سطح یک ماده جامد یا مایع در زمانی معین استفاده می شوند. ترانسمیتر های سطح دارای انواع مختلفی مانند اولتراسونیک، خازنی و راداری هستند. هر کدام از این مدل ها برای مصارف خاصی مود استفاده قرار می گیرند و عملکرد متفاوتی نیز دارند.

سوئیچ های سطح

کارخانه ها، تجهیزات مختلف، رودخانه ها، مخازن آب و انواع کانال ها، همگی نیاز به نظارت و کنترل سطوح و حجم باقی مانده مایعات، پودر یا مواد دانه بندی دارند. سوئیچ های سطح، سطح این مواد را در محل مورد نظر شناسایی و اندازه گیری می کنند. در واقع این سوئیچ ها با اندازه گیری سطح به میزان مشخصی مانع پایین یا بالا رفتن مواد شده و از سرریز شدن یا خالی شدن مخازن جلوگیری می کنند.

ترانسمیتر های آنالیتیکال

فرستنده های آنالیتیکال، کنترل کننده ها و نمایشگر ها، به سنسور ها و سایر دستگاه های نظارتی متصل می شوند تا مایع درون مخازن را اندازه گیری و تحلیل کنند. 

PH، اکسیژن محلول، کدورت و سایز اندازه گیری های مربوط به ماده را می توان به کمک این فرستنده ها تحلیل کرد و زمانی که مقادیر مورد نظر از حد مشخص شده خارج شدند، به کاربر هشدار دهند.

اندازه گیری جریان

اندازه گیری جریان اقدامی برای اندازه گیری جریان مایعات، گازها و بخار با استفاده از ابزار یا دستگاه اندازه گیری جریان است که میزان جریان یا کمیت جریان را اندازه گیری می کند. این دستگاه ها در فرآیندهای صنعتی، خطوط لوله آب و فاضلاب شهری، رودخانه ها کانال های روباز، کارخانه های مواد غذایی و دارویی، ایستگاه های هواشناسی و بسیاری دیگر از موارد مورد استفاده قرار می گیرد.

اندازه گیری دما

دما معیاری است که میزان گرم بودن یا سرد بودن هر ماده ای را مشخص می کند. اما این ماده چقدر گرم یا چقدر سرد است؟ اصطلاحات سرد و گرم چندان علمی به نظر نمی رسد. اگر بخواهیم دقیقا مشخص کنیم که ماده چقدر گرم یا سرد است باید از کمیت دما استفاده کنیم. مثلا آهن گداخته چقدر گرم است؟ مواد غذایی در سردخانه چقدر سرد هستند تا فاسد نشوند؟ به همین جهت به دستگاه هایی نیاز داریم که بتوانند در شرایط مختلف دما را به درستی اندازه گیری کنند.

سنسور های صنعتی

حسگر های صنعتی نقش بسیار مهمی در فرآیند تولید محصول در کارخانه ها دارد. یکی از این حسگر ها، حسگر مجاورت می باشد. سنسور مجاورت یک حسگر غیر تماسی است که حضور یک جسم (معمولا عنوان “هدف” نامیده می شود) را هنگامی که هدف وارد میدان می شود، تشخیص می دهد.

بسته به نوع حسگر مجاورت، صدا (اولتراسونیک)، نور، مادون قرمز (IR) یا میدان های الکترومغناطیسی ممکن است توسط حسگر برای شناسایی هدف استفاده شود. سنسور های مجاورت در کارخانه های بازیافت، خودرو های خودران، سیستم های ضد هوایی و خطوط مونتاژ مورد استفاده قرار می گیرند. انواع مختلفی از این حسگر ها وجود دارد و هرکدام به روش های متفاوتی هدف را حس می کنند.

سنسور های فشار

برای درک حسگر های فشار، لازم است ابتدا فشار را درک کنید. فشار نیرویی است که بر یک سطح اعمال می شود. معمولا فشار مایعات، هوا و سایر گاز ها مورد اندازه گیری قرار می گیرد. واحد استاندارد فشار پاسکال است که معادل یک “نیوتون در هر متر مربع” است. یک سنسور فشار، به راحتی این فشار را کنترل می کند و می تواند آن را در یکی از چند واحد شناخته شده در سراسر جهان نمایش دهد.

واحد های پردازش سیگنال

سیگنال هایی مانند فشار، دما، نور، صدا و … که به صورت دیجیتالی ارسال شده اند، باید پردازش شوند تا بتوان اطلاعاتی از آن ها را نمایش داد. پس از تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال، واحد های پردازش سیگنال شروع به پردازش این سیگنال ها می کنند. سپس اطلاعات پردازش شده برای کاربر ارسال و به نمایش در خواهد آمد.

اجزای سیستم

اجزای سیستم این تجهیزات مواردی مانند مودم هارت، منبع تغذیه سوئیچ، اندیکاتور و سایر اجزا می باشد.

نمایندگی در ایران

“دقت گستر تجهیز” نماینده رسمی NIVELCO در ایران می باشد. محصولات این شرکت تا 5 سال توسط سازنده گارانتی می شود که نشان دهنده کیفیت بسیار بالای آن است.

در صورت هرگونه سوال می توانید با کارشناسان شرکت تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

کاتالوگ محصولات NIVELCO نیز به زبان فارسی توسط “دقت گستر تجهیز” ترجمه و آماده شده است که می توانید در این صفحه آن را مشاهده و دریافت کنید.

5 2 رای ها
رتبه بندی
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات