تماس بگیرید

آنچه در مورد مین استریم (MAINSTREAM) می خوانید

بنر مین استریم (MAINSTREAM) لوگو

از رویکرد های کلیدی ما در در طراحی سنسور، تشخیص نیاز به نظارت بر یکپارچگی سنسور داخلی یا به معنای ساده تر "نظارت سنسور به خود" و عملکرد آن است.

مشتریانی که از دبی سنج استفاده می کنند، با الزامات اندازه گیری گوناگونی روبرو هستند که برای برآورده کردن آنها نیاز به ابزار و طرح های متعددی دارند.

کاربردهای مختلف صنعتی، نیاز به اندازه گیری دقیق جریان دارند. با این حال، روش های اندازه گیری سنتی همیشه بهترین و تنها گزینه نیست. بنابراین به فناوری های مدرن و بهینه تر نیاز داریم. در مواردی که تماس با سیال امکان پذیر نباشد، نیاز به تجهیزات اندازه گیری غیر تماسی داریم که بتوانند این سیال را اندازه گیری کند.

فلومتر های اولتراسونیک از جمله این تجهیزات هستند که می توانند سیال را بدون نیاز به تماس و با دقت بالا اندازه گیری کنند. از جمله شرکت هایی که اقدام به تولید این دبی سنج ها کرده، شرکت مین استریم (MAINSTREAM) است که در ادامه با آن بیشتر آشنا می شویم:

تاریخچه

مین استریم واقع در انگلستان، با استفاده از فناوری اولتراسونیک در اندازه گیری جریان کانال روباز پیشرو می باشد. فلومترهای این شرکت توسط شرکت Croma Development تحقیق و توسعه یافته است. شرکتی که در سال 1989 تاسیس شده است. این شرکت به عنوان منبع تحقیقات دانشگاهی برای برنامه های تجاری تاسیس شده و در حال حاضر به تحقیق، توسعه و طراحی ابزار دقیق با تاکید بر میکرو پردازنده ها فعالیت می کند.

دبی سنج های این شرکت در سراسر جهان صادر می شود. از جمله در اروپا، خاورمیانه: مالزی، ژاپن، استرالیا، آفریقا و آمریکای شمالی و جنوبی توزیع می گردد و همچنان به دنبال گسترش  و توسعه کسب و کار خود است.

mainstream-measurements

چرا اولتراسونیک؟

دبی سنج های اولتراسونیک می تواند جایگزین مناسبی برای انواع مکانیکی و سنتی باشد که همیشه در معرض فرسایش و خرابی هستند. همچنین، نیاز به آزمایش دوره‌ای، کالیبراسیون و تعمیر و نگهدار مدل های مکانیکی به این معنی است که زمان تعویض آنها رسیده است. بنابراین برای تعویض آنها مجبور هستید از یک دستگاه موقت استفاده کنید تا دبی سنج جدید تهیه و نصب گردد.

عملکرد کلی

به طور کلی این فلومتر ها برای اندازه گیری از فرستنده صوتی استفاده می کنند. از آنجایی که انرژی صوتی در مایعات با سرعت های مختلف، سریعتر یا کندتر حرکت می کند، در نتیجه زمان ارسال و دریافت صوت متفاوت خواهد بود. این اختلاف زمانی را می توان به طور دقیق محاسبه و سرعت جریان سیال را به دست آورد.

mainstream-measurements

محصولات

محصولات این شرکت شامل انواع مدل پرتابل (قابل حمل) و ثابت است که از ویژگی های زیر برخوردارند:

  • به علت حساسیت بالا، این محصولات برای آب های تمیز توسعه یافته اند
  • قدرت بالای پردازش سیگنال اولتراسونیک، سیگنال های جعلی را نادیده می گیرد
  • مانیتور محصولات از وضوح و کیفیت بالایی برخوردار است و اندازه گیری را به بهترین شکل نمایش می دهد
  • پردازش بدونه وقفه سیگنال ها باعث کاهش مصرف انرژی می شود
  • حالت هوشمند صرفه جویی در مصرف انرژی، باعث استفاده بهینه از انرژی می شود که به طور خودکار در زمان اندازه گیری سرعت جریان بالا، کیفیت سیگنال را کاهش می دهد و در زمان اندازه گیری برای سرعت های کمتر، کیفیت سیگنال را افزایش خواهد داد.
  • نصب آنها سریع و بدون دردسر است
  • برای این دستگاه ها نرم افزاری اختصاصی، پرقدرت و با رابط کاربری آسان طراحی شده است
در ادامه به طور مختصر با محصولات این برند آشنا می شویم:

PORTABLE AV-FLOWMETER

این مدل ایده آل برای مطالعات میدانی کوتاه مدت و بلند مدت با بالاترین کیفیت است و قیمتی رقابتی دارد.

قابل حمل بودن آن با توجه به جنس بدنه که از پلی پروپیلن کوپلیمری ساخته شده، آن را برای استفاده در سخت ترین شرایط میدانی طراحی کرده است. همچنین در مقابل ضربه بسیار مقاوم است و می تواند به طور کامل غوطه ور شود و در برابر مواد شیمیایی مقاومت بسیار زیادی دارد.

PREMIER FIXED AV-FLOWMETER

این مدل به صورت ثابت طراحی شده و می تواند سرعت جریان را در یک منطقه محاسبه کند. کارایی بالای آن به همراه ویژگی های گسترده برای برنامه های پیچیده کانال های روباز و لوله های پر شده، این مدل را انتخاب مناسبی در میان مدل های ثابت کرده است.

Compact Fixed AV-Flowmeter

در واقع این محصول مدل کوچکتر و مقرون به صرفه تری از مدل PREMIER FIXED AV-FLOWMETER و با همان کارایی است.

AV-Flow Transmitter

این ترانسمیترها (فرستنده) با کارایی بالا برای استفاده در کانال های روباز و لوله های پر شده طراحی شده اند.

Velocity Transmitter

MainProbe-Vu RS485 Modbus

تنها سنسور منحصر به فرد اندازه گیری سرعت جریان با تکنولوژی اولتراسونیک داپلر در بازار. کم مصرف و کارآمد با خروجی دیجیتال RS485 MODBUS جهت اندازه گیری سرعت جریان سیالات در لوله های نیمه پر، مجاری فاضلاب و کانالهای آب و فاضلاب با محدوده اندازه گیری  10 میلی متر بر ثانیه تا 5 متر بر ثانیه.

MAINSTREAM_13-mainprobe-small-2