آنچه در مورد آرکون (ARKON) می خوانید

آرکون (NIVELCO)

ما با ارائه راه حل سفارشی برای هر طرح، رویکردی انعطاف پذیر به نیاز های مشتری ارائه می دهیم.

اندازه گیری جریان از مهم ترین بخش های کنترل فرآیند است. این متغیر در اکثر کارخانه ها در فرآیند صنعتی، و محل های عبور سیال مانند لوله های آب، اندازه گیری می شود. برای مثال در کارخانه ها، باید بدانیم چه میزان مواد خریداری و استفاده شده است. به همین دلیل اندازه گیری دقیق جریان بسیار مهم است. این اندازه گیری می تواند شامل جریان های مختلفی مانند گاز، مایع , جامد باشد. 

نرخ دقیق جریان را می توان به کمک یک جریان سنج مناسب اندازه گیری نمود. برند آرکون (ARKON) از جمله بهترین طراحان و تولید کننده های دبی سنج های الکترومغناطیس است که در ادامه با آن بیشتر آشنا می شویم.

Translation is too long to be

چرا به فلومتر نیاز داریم؟

جریان باید در محدوده ای ایمن نگه داشته شود. نظارت بر نرخ جریان نشان دهنده کم یا زیاد بودن جریان است. این کاهش و افزایش ها معمولا با هشدار به اپراتورها اطلاع داده می شود. کنترل نرخ جریان در سیستم ها می تواند به صورت لحظه ای باعث توقف کامل جریان شود.

شرکت های صنعتی از دبی سنج استفاده می کنند زیرا جریان سیال حجمی یکی از مهم ترین پارامترهای نظارت و کنترل فرآیندها در بسیاری از صنایع است. از جمله صنایع شیمیایی، پالایشی، نفت و گاز، آب و فاضلاب، برق، داروسازی، مواد غذایی و آشامیدنی و …است.

کنترل جریان در آب و فاضلاب

کاربرد مسکونی

برای مصارف مسکونی، دبی سنج ها معمولا راهکارهایی را برای صاحب خانه و خانواده اش فراهم می کند تا مصرف آب خود را بررسی کنند. این راه باعث کنترل مدیریت مصرف و کاهش هزینه ها است. همچنین می توان متوجه شد آیا در این خانه، آپارتمان یا مجتمع نشتی و هدر رفت آب وجود دارد؟ در این صورت به سرعت اقدام به تعمیر آن نمود.

اندازه گیری مصرف خانگی آب

کاربرد تجاری

در مصارف تجاری، دبی سنج ها ابزارهای حیاتی هستند که می توانند به معنای مرگ و زندگی برای یک شرکت باشند. به عنوان مثال، یک سکوی استخراج نفت را در نظر بگیرید. اگر به هر دلیلی دبی سنج در تاسیسات وجود نداشته باشد، نمی توان میزان دقیق انتقال نفت را متوجه شد. در ابتدای کار، این گونه تاسیسات را بدون دبی سنج نمی توان تصور و راه اندازی کرد.

Oil pipes

فلومتر مکانیکی

دبی سنج های معمولی دارای قطعات متعدد و متحرک هستند که نیاز به بازرسی داخلی دوره ای دارند. اندازه گیری جریان در این نوع دستگاه به کمک یک پروانه یا توربین صورت می گیرید که دائما با سیال درگیر است. به خصوص اگر مایع اندازه گیری شده کثیف یا چسبناک باشد. نصب فیلترها جلوتر از این واحدها به کاهش رسوب و سایش کمک می کند.

فلومتر مکانیکی

فلومتر الکترومغناطیسی

این نوع دبی سنج ها شامل هیچ قطعه متحرکی نیستند و نوع طراحی آن، مانع نفوذ هرگونه سیالی به داخل آن می شود. این نوع جریان سنج برای مایعات کاربرد دارد و در صنایع پتروشیمی، شیمیایی، معدنی، خمیر و کاغذ، تصفیه آب، صنایع غذایی و آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، برای سیالاتی با رسانایی کم مانند آب یونیزه، نباید از این نوع دبی سنج استفاده کرد.

این دبی سنج ها می توانند جریان مایع رسانای کثیف یا تمیز را با دقت اندازه گیری کنند. اکثر صنایع از اشکال مختلف مواد شیمیایی یا آب استفاده می کنند. آنها نیاز به یک جریان ورودی و خروجی دارند که دقیقاً اندازه گیری شود. بنابراین، برای اندازه گیری دقیق، همیشه باید لوله از مایع پر باشد.

ساختار فلومتر الکترومغناطیسی

معرفی و رویکرد آرکون

ARKON شرکتی مستقر در کشور جمهوری چک می باشد که در زمینه طراحی، تولید و توزیع فلومترهای الکترومغناطیسی فعالیت می کند. محصولات این شرکت با دبی سنج های اولتراسونیک، سطح سنج ، دبی سنج  و  اینداکتور سازگار است.

این شرکت توانسه است محصولات خود را توسط 20 کشور از طریق شبکه در سراسر جهان توزیع کند. محصولات این برند با کاربرد هایی مانند تصفیه، و توزیع آب، مدیریت پسماند آب ، آبیاری ، معدن و صنایع شیمیایی و همچنین پروژه هایی که کارایی و دقت همراه با فناوری هوشمند در آن بیشترین اهمیت را دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

این شرکت بر پایه چند اصول فعالیت می کند:

  • انعطاف پذیری به نیاز های مشتری و توسعه فنی
  • خدمات سفارشی برای ارائه بهترین راه حل به مشتریان
  • تحقیق و توسعه برای ارائه محصولات با جدیدترین فناوری مطابق نیاز مشتریان
  • کیفیت محصول طبق استاندارد ISO 9001:2008 که توسط شرکت Bureau Veritas تایید شده
2022 05 28 10 29 19

نمونه کار

در این مطلب، با کاربردهای این دبی سنج ها آشنا شدید، در آلبوم زیر می توانید تصاویر ارسالی از مشتریانی که از محصولات این برند استفاده کردند را مشاهده کنید.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص محصول می توانید از طریق این صفحه، اقدام به تماس با کارشناسان شرکت نمایید.