تماس بگیرید

Deghat Gostar Tajhiz
|
ترانسمیتر فشار
ترانسدیوسر فشار
گیج فشار دیجیتال
HandPump
PiloTREK
MicroTREK
MicroTREK
NIVOCAP
NIVOCAP
NIVOPRESS
KELLER Level Prob
NIVOTRACK
NIVOFLIP
EasyTREK
EasyTREK
EchoTREK
EchoTREK
NIVOFLOAT
NIVOCONT
NIVOMAG
NIVOPOINT
NIVOSWITCH
NIVOCONT
NIVOROTA
NIVOCAP CK

آنچه در مورد کلر (KELLER) می خوانید

Keller Logo - Deghat Gostar Tajhiz Eng. Co.

در جایی که روحیه تیمی مهم است.
کلر (KELLER) از چندین ملیت تشکیل شده، به زبان های زیادی صحبت می کند و دارای طیف وسیعی از دانش فنی است.

سنسور های فشار، از رایج ترین تجهیزاتی هستند که در محیط های مختلف صنعتی برای کنترل اتوماتیک تجهیزات کاربرد دارد. پتروشیمی، هوافضا، حمل و نقل ریلی، خطوط لوله و انواع ماشین آلات از جمله مواردی هستند که سنسور فشار در آن مورد استفاده قرار می گیرد. فرایند ساخت و تولید این تجهیزات، بسیار پیچیده است و از طرفی نباید کوچک ترین ایرادی در دقت اندازه گیری آنها به وجود آید.

فرض کنید یک سنسور اطلاعات غلطی به کاربر در یک پتروشیمی دهد. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ از این رو باید در انتخاب و خرید این تجهیزات دقت کنید. از جمله شرکت های صاحب نام و معتبری که اقدام به ساخت و عرضه این تجهیزات کرده، شرکت کلر (KELLER) است که محصولات خود را در سراسر جهان عرضه کرده است.


تاریخچه

شرکت کلر در سال 1974 توسط هانس دبلیو کلر (Hannes W. Keller)، مخترع سلول اندازه گیری سیلیکون یکپارچه در کشور سوئیس تاسیس شد. پس از گذشت دهه ها، امروز، پسرانش مایکل و توبیاس کار تجارت پدر را ادامه می دهند. این شرکت به طور کلی خانوادگی است و در مجموع 450 کارمند دارد.

دفتر مرکزی این شرکت در سوئیس واقع شده و بیشتر کارمندان آن نیز در همان کشور زندگی می کنند. به همین دلیل، تمام محصولات آن دارای نشان “ساخت سوئیس” و گواهینامه “ISO 9001” هستند که نشان دهنده کیفیت ساخت، عملکرد عالی محصولات این شرکت است. اما چه ویژگی هایی باعث شده تا این شرکت به این جایگاه برسد؟

سنسور فشار پیزو مقاومتی

این شرکت، سالانه بیش از 1.2 میلیون سلول اندازه گیری با بالاترین درجه تولید می کند که از تکنولوژی اندازه گیری فشار پیزو مقاومتی (پیزورزیستیو) در آن ها استفاده می شود. از ابتدا تا پایان تولید، فرایند کار برای تمامی محصولات، کالیبره کردن و انجام بررسی های نهایی آنها، در این شرکت انجام می شود. در نتیجه همه محصولات ساخت سوئیس هستند و مطمئن باشید که همان “کیفیت معروف سوئیسی” را دارند.

تکنولوژی مورد استفاده

اندازه گیری الکترونیکی فشار به سنسوری نیاز دارد که فشار مورد اندازه گیری را ثبت و آن را به سیگنال الکتریکی تبدیل کند. با توجه به سیگنال‌های خروجی بزرگ و فرآیندهای تولیدی تثبیت‌شده، و همچنین سال‌ها تجربه به‌دست‌آمده، فناوری اندازه گیری فشار پیزو مقاومتی (پیزورزیستیو) در اندازه‌گیری فشار ایجاد شده است.

اندازه گیری فشار مقاومتی حول یک مقاومت الکتریکی است که مقدار مقاومت آن به عنوان تابعی از فشار مورد اندازه گیری تغییر می کند. مقاومت های اندازه گیری در یک دیافراگم حساس به فشار قرار می گیرد و با توجه به میزان فشار، یا کشیده می شوند (مقاومت الکتریکی در حال افزایش است) یا فشرده می شوند (مقاومت الکتریکی در حال کاهش است).

هر چه میزان فشار بیشتر باشد، دیافراگم تغییر شکل بیشتری می دهد، یعنی میزان تغییر مقاومت مستقیماً به فشار بستگی دارد. به علاوه، در یک مقاومت پیزو مقاومتی، کشش مکانیکی که هنگام کشیده شدن یا فشرده شدن آن رخ می‌دهد، باعث تغییر هدایت الکتریکی می‌شود. این اثر پیزو مقاومتی مبتنی بر جابجایی در موقعیت‌های اتمی است که مستقیماً بر انتقال بار الکتریکی تأثیر می‌گذارد. تغییر در مقاومت ناشی از تغییر در هدایت الکتریکی می تواند به طور قابل توجهی بیشتر از تغییر شکل خالص باشد.

ویفر سیلیکون (Wafer Silicon)

اساس یک تراشه حسگر پیزو مقاومتی (پیزورزیستیو)، یک صفحه سیلیکونی کریستالی با ضخامت کمتر از یک میلی متر است که به WAFR معروف است. اتم های خارجی در نقاط خاصی به سطح وارد می شوند. این نواحی دوپ شده (در طی فرایندی به نام دوپینگ, رسانایی الکتریکی یک شبه فلز را با تزریق ماده‌ای دیگری به مانند P و B تغییر می‌دهند.) در سیلیکون مقاومت های پیزورزیستیو را تشکیل می دهند. در مرحله بعدی، WAFR به صورت موضعی نازک شده به گونه ای که دیافراگم ها مستقیماً در سیلیکون تشکیل می شوند. اگر دیافراگم تغییر شکل داده باشد، مقدار مقاومت بسته به موقعیت افزایش یا کاهش می یابد. پس از آن، پشت سیلیکون محکم به یک سیلندر متصل می شود.

برای سنسور های فشار مطلق، این یک فضای مرجع بسته در خلاء ایجاد می کند. هنگام اندازه گیری فشار نسبی، قسمت عقب حاوی یک روزنه مرجع است.

wafer کلر (KELLER)

به منظور جداسازی تراشه‌های حسگر از محیط مورد اندازه‌گیری، آنها در یک محفظه فلزی مقاوم در برابر فشار که با روغن پر شده و در جلو با یک دیافراگم نازک مهر و موم (Sealed) شده، نصب می‌شوند. سپس فشار از طریق این دیافراگم بر روی تراشه حسگر و روغن به عنوان یک وسیله انتقال عمل می کند.

سلول اندازه گیری فشار ایزوله به دلیل تطبیق پذیری خود با سایر سنسور های دیگر متمایز است. در محیط های خطرناک و مدت طولانی، بدون هیچ نشانه ای از خستگی، حتی پس از ثبت تعداد زیادی فشار، پایداری خود را حفظ کرده و محدوده وسیعی از فشار را پوشش می دهد.

محدوده کاری

سنسور های فشار پیزو سطوح بالایی از دقت و محدوده فشار را از 5 میلی‌بار تا 2000 بار ارائه می‌دهند. در کنار بیش از 500 محصول استاندارد، این شرکت که در سنسور های فشار تخصص دارد، طیف گسترده ای از سفارشات را برای مشتریان فردی توسعه و تولید می کند.

در بیش از 35 سلول تولیدی بسیار تخصصی، که در آن از آخرین فرآیندهای تولید خودکار استفاده می شود، ترانسدیوسرهای صنعتی OEM در دوره های تولید حجمی و طرح های ویژه در تعداد کم تولید می شوند.

سالانه بیش از یک میلیون ترانسدیوسر و ترانسمیتر فشار ساخته می شود. با وجود فرآیندهای بسیار پیچیده تولید و استانداردهای دقیق کیفیت، حجم بالا امکان قیمت گذاری پایین را فراهم می کند.

بررسی محصولات

حوزه های کاربرد ترانسدیوسر های فشار، به اندازه محدوده کاری محصولات این شرکت گسترده است. به عنوان مثال، آنها سطح آب های زیرزمینی را کنترل می کنند. فشار کابین را در هواپیما تنظیم می کنند. تغییر گاز طبیعی به بنزین در خودروهای دوگانه سوز را حتمی میکند و به عنوان سنسور مرجع در سیستم های آزمایشگاهی عمل می کنند.

سنسور های ویژه، که شامل کاتتر های فشار (Catheters) مدولار و سایر ترانسدیوسرهای مینیاتوری می‌شوند، به طور گسترده در زمینه تحقیقات استفاده می‌شوند.

در اینجا به بررسی محصولات این برند می پردازیم:

ترانسدیوسر های فشار OEM

ترانسدیوسرهای فشار OEM، اغلب کپی می شوند، اما هرگز با نسخه کپی شده برابر نیستند.

این شرکت سالانه بیش از 1.2 میلیون ترانسدیوسر فشار OEM با قطر بین 9 تا 19 میلی متر تولید می کند. آنها از فولاد ضد زنگ، هستلوی، تیتانیوم یا اینکونل ساخته می شوند.

ترانسدیوسر فشار OEM کلر (KELLER)
Series 10

ترانسمیتر های فشار

ترانسمیتر فشار شامل یک ترانسدیوسر فشار و یک سیستم الکترونیکی است که سیگنالی متناسب با فشار منتشر می کند.

هر سال، بیش از 750000 ترانسمیتر فشار را در طرح های مختلف در این شرکت تولید می شود.

ترانسمیتر های فشار Series 35 X HTC
Series 35 X HTC

مانومترهای دیجیتال

مانومترهای دیجیتال وضوح بسیار بالاتری دارند و به طور قابل توجهی دقیق تر از فشارسنج های مکانیکی هستند.

مانومترهای دیجیتال کلر امکان یکپارچه سازی عملکردهای مخصوص مشتری را فراهم می کنند. علاوه بر این، صفحه نمایش می تواند به گونه ای طراحی شود که نیازهای فردی را برآورده کند.

مانومترهای دیجیتال​ کلر (KELLER)
LEO 5

سوئیچ های فشار

سوئیچ های فشار با آستانه های قابل تنظیم و عملکرد سوئیچ است.

سوئیچ های فشار برای وصل یا قطع (باز یا بسته شدن) مدارهای الکتریکی در فشارهای انتخاب شده برای کار با شیرهای برقی یا دستگاههای دیگر مورد استفاده در سیستم استفاده می شود.

سوییچ های فشار کلر (KELLER)
dV-2 PS

پروب سطح

ترانسمیترهای فشار مقاومتی و خازنی برای اندازه گیری سطح، تحت آزمایش استقامت فشرده قرار گرفته اند.

پروب های سطح بسیار دقیق کلر نیز در نسخه های ذاتاً موجود هستند.

پروب سطح کلر (KELLER)
Series 26Y

ثبت کننده های داده (دیتالاگر)

سیستم‌های اندازه‌ گیری مستقل و دیتالاگر، ارائه شده با آخرین نسخه نرم‌افزار پیشرفته لاگر است.

دیتالاگر وسیله‌ای الکترونیکی است که داده‌هایی را که بوسیله حسگرهای تعبیه شده در دستگاه یا ابزار و حسگر خارجی تامین می‌شوند را در طول زمان یا در رابطه با مکان ذخیره می‌کند.

ثبت کننده های داده (دیتالاگر)​ کلر (KELLER)
Series DCX-22

واحدهای انتقال از راه دور

دیتالاگر با انتقال اندازه گیری از راه دور توسط FTP، ایمیل و پیامک، انتقال داده دو طرفه، پیکربندی واحدها را از راه دور آسان می کند.

این داده ها می توانند دما، کشش، جابجایی، جریان، فشار، ولتاژ، مقاومت، توان و بسیاری پارامترهای دیگر باشند. دیتالاگرها شامل رنج بسیار وسیعی از محصولات است.

واحدهای انتقال از راه دور​ کلر (KELLER)
ARC1-Tube

کالیبراتورهاى فشار

کالیبراتورهای فشار با عملکردهای متنوع برای کاربردهای فشار کم، متوسط و بالا است.

کالیبراتور فشار یک دستگاه کالیبره کننده دستگاههای اندازه گیری فشار مانند دستگاه‌های فشارسنج، سوئیچ فشار و گیج فشار است که می‌تواند وضعیت عملکرد آنها را ارزیابی کند.

کالیبراتور فشار کلر (KELLER)
HPX

محصولات سفارشی- OEM

این شرکت به خاطر ترانسمیترهای فشار، مانومترهای دیجیتال و پروب‌های سطح شهرت دارد. اما به عنوان یک سازنده تجهیزات اصلی نیز شناخته می شود. مشتریان ما از طیف گسترده ی محصولات OEM و راه های سفارشی که می توانند به راحتی در دستگاه هایشان پیاده سازی کنند، بهره می برند.

به عنوان مثال، سری PRD-33 X برای کاربردهایی که به دقت بالایی همراه با مقاومت اضافه بار بالا در محدوده فشار دیفرانسیل پایین نیاز دارند، توسعه یافته است. می توان از آنها برای اندازه گیری سطح پر شدن در سیستم های مخزن بسته استفاده کرد و در عین حال فشار خط مطلق را برای تنظیم فشار داخلی تا 40 بار با حداکثر دقت تامین می کنند.

محصولات سفارشی- OEM کلر (KELLER)
Series PRD-33 X

نرم افزار

این شرکت بخش نرم افزار مخصوص به خود را دارد. طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی آن همیشه با محصولات مربوطه همراه است. هیچ هزینه مجوزی دریافت نمی شود و استفاده از آن رایگان است.

نرم افزار کلر (KELLER)
Software

نمایشگاه سالانه آکواتک (Aquatech)

نمایشگاه سالانه آکواتک، بزرگترین نمایشگاه و رویداد در سطح جهان در حوزه آب آشامیدنی و تصفیه فاضلاب است . این نمایشگاه در شهر آمستردام هلند، چین و مکزیک برگزار می شود که از بیش 1000 غرفه تشکیل شده و بیش از 25 هزار نفر متخصص در حوزه تصفیه آب در آن حضور دارند. کلر همیشه سعی داشته در رویداد های مهم حضور داشته باشد و محصولات خود را معرفی کند. در ویدیو زیر، مارتین اسمیت به معرفی برخی از محصولات خود می پردازد:


فروش محصولات در ایران

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، کلر محصولات خود را به تمامی نقاط جهان عرضه می کند. در ایران هم این برند خوش نام سوئیسی طرفداران زیادی دارد. اندازه کوچک، دقت بالا، کیفیت عالی و عملکرد مناسب توانسته این برند را در ایران به محبوبیت زیادی برساند. نمایندگی رسمی و انحصاری برند کلر از ابتدا تا کنون بر عهده شرکت مهندسی دقت گستر تجهیز بوده و توانسته نیاز مشتریان به محصولات این برند را پاسخ دهد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات و ثبت سفارش با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

همچنین برای مشاهده محصولات می توانید به فروشگاه مراجعه کنید.

5 5 رای ها
رتبه بندی
اشتراک
اطلاع دهید
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات